Учнівська сторінка

Розділ I. Корисність каш
1.1.Різновиди каш
Каша – одна із самих корисних і смачних страв. Зерно для виготовлення сучасної корисної крупи проходить тільки первинну обробку - з нього знімають верхній шар лушпиння, а всі оболонки і паросток дістаються нам. З повністю очищеної, тобто, рафінованої і позбавленою натуральних вітамінів борошна виготовляють тільки манку і кус-кус. У круп'яних кашах міститься велика кількість вітамінів групи «В».
Каші з гречки й пшона були поширені на всій території України, кукурудзяна — на південному заході та в Карпатах, вівсяна — у деяких районах Полісся й Західного Прикарпаття, ячна — також на всій території, але більшою мірою на Лівобережжі. Пшенична Каша була менш популярною, оскільки пшеницю майже повністю переробляли на борошно. З початку XX ст. у селянському побуті з'явилася рисова крупа, але значного поширення вона набула лише у повоєнні роки. Найулюбленішою на всій Україні була все ж гречана каша: Гречана каша — то матір наша, а хлібець житній — то батько рідний.
Манна каша
Манка - це не крупа, а пшеничне борошно твердих сортів пшениці грубого помолу. Це борошно споконвіку вважалася дорогим і дуже рідкісним на Русі. У манної крупи багато крохмалю і білка. У ній багато вітамінів: Е, В1, В2, В6, РР, а також калію і заліза. При цьому манна каша містить мало клітковини.
           

Каша пшоняна
Це страва дуже корисна для здоров'я.  Цінним джерелом калію є, зокрема пшоно і каша, яку з нього готують. У пшоні так само багато вітамінів групи В, крім того, ця каша - просто джерело мікроелементів. Речовини, що містяться в пшоняній каші, перешкоджають відкладенню жирів в організмі, що важливо для тих, хто стежить за своєю вагою.
                        



Каша гречана
Гречана каша завжди вважалася найбільш шанованою з усіх круп. Вона має чудовий смак і високу поживну цінність. В середньому гречана крупа містить 14% білків, 67% крохмалю, більше 3% жирів, багата на вітаміни В1, В2, В6, РР, мінеральними речовинами - фосфором, калієм, марганцем, залізом, кальцієм, магнієм. До того ж гречана каша має антитоксичні властивості, сприяє виведенню з організму надлишок холестерину і іонів важких металів, знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань. Словом, не каша, а справжня міні-аптека, приготовлена для нас природою.

Вівсяна каша
Вівсяна каша - найбільш поживна з каш. Добре відомо властивості цієї каші добре діють на шлунково-кишковий тракт, що робить її незамінною в дієтичному харчуванні. Клітковина, що міститься в вівсяної каші, сприяє гарному травленню. Крім того, вівсяна каша здатна знижувати рівень холестерину.
                  


Рисова каша
Серед круп рис займає перше місце за змістом високоякісного крохмалю - 77,3% і біологічної цінності білка. До того ж у ньому є багатий набір вітамінів - B1, В2 ,В6, РР, Е і бере участь у кровотворенні фолієва кислота, яка є важливим засобом профілактики малокровя.               
             

Перлова каша
Перлова каша (з ячменю, ще її називають ячною) не випадково називається перлової (від слова перл, перло перли) - це сама корисна каша шлунково-кишкового тракту і печінки. Перловка містить 9,3% білків, 73,7% углеводів, 1,1% жира.
                          

Кукурудзяна каша
Кукурудзяна каша вариться з кукурудзяної крупи, яка представляє собою подрібнені шліфовані ядерця кукурудзи світлого і жовтуватого відтінку. Користь кукурудзяної каші забезпечується багатим поживним складом кукурудзяної крупи: зокрема, вона багата вітамінами (включаючи А, Е, РР і групи В), а також різними мінералами, такими як кремній, залізо та іншими, і дуже важливими для організму амінокислотами та іншими органічними речовинами.
                               
Ячна каша
Напевно, всі ми їли ячну кашу, але навряд чи хто з нас здогадується, що вона є «сестрою-близнючкою» перловці. Так, ці крупи дістають з ячменю, тільки для перлової – зерна відшліфовують, а для ячної – немає. Тому в ній залишається більше корисних властивостей, більше клітковини. Не дивлячись на те, що користь від обох круп, майже, однакова, ячна каша виходить більш ніжною і м'якше, у зв'язку з цим її рекомендують дітям, а також в дієтичне харчування.
                           
Пшенична каша
Пшенична каша виготовляється з твердих сортів пшениці. Одним з позитивних моментів цієї крупи можна назвати тривалий термін її зберігання зі збереженням всіх поживних властивостей.
Пшенична каша - це постачальник великої кількості клітковини в наш організм. Якщо Ви будете регулярно вживати її в їжу, то у Вас не буде проблем з травленням, Ви очистите свій шлунково-кишковий тракт і візьмете під контроль процеси жирового обміну в нашому організмі.

















Комментариев нет:

Отправить комментарий